piątek, 30 czerwca 2017

Afryka Kazika, Mieszko, ty wikingu!, Wielki Wybuch, czyli czerwcowe hity dla dzieci

Witam serdecznie, moi drodzy! Dziś czerwiec oczami dzieci i młodzieży.


Zacznę od Afryki Kazika - rewelacyjnej książki przygodowej dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Wciągająca, przepięknie wydana historia obieżyświata Kazimierza Nowaka, który samotnie, na rowerze, przemierzył ten dziki kontynent. Afrykańska przygoda wciągnie Wasze dzieciaki na dobre! Pochłonie je bez reszty! Tak, jak mojego Młodszego Molika, który dużym sentymentem obdarzył tę publikację. 
Czytaj recenzjęMieszko, ty wikingu! to propozycja dla nieco starszych uczniów szkół podstawowych. Zabawna formuła książki oraz elementy komiksowe przypadły do gustu mojemu Starszemu Molikowi. I to na tyle, by z niecierpliwością czekał na kolejne części serii (następna recenzja Zaczytanego Nastolatka w lipcu!). Historia Polski w dowcipnym, niebanalnym wydaniu! To nam się podoba!
Czytaj recencjęWielki Wybuch, czyli UWAGA! PROBLEMY NASTOLATKÓW! Zabawna i mądra książka opisująca "dramat dorastania". Nic co wyszło spod ręki Barbary Kosmowskiej i Grzegorza Kasdepke nie może być złe. Przyczepiłabym się nieco do kolorystyki tego nowego wydania. Wszechobecny róż, moim skromnym zdaniem, troszkę przytłacza, zaś mojego Starszego Molika, początkowo, wręcz zelektryzował; ) Książka z gatunku wartościowych.
Czytaj recenzję
Udostępnij ten wpis

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.