wtorek, 13 czerwca 2017

MIESZKO, TY WIKINGU! Grażyna Bąkiewicz

Książka: Mieszko, ty wikingu!
Autor: Grażyna Bąkiewicz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cześć, to znowu ja, Wasz zaczytany nastolatek. Ostatnio mnie tu nie było. Wiecznie Zaczytana bezustannie okupowała bloga:) Dzisiaj chcę Wam zaprezentować  historię na wesoło, czyli książkę Grażyny Bąkiewicz Mieszko, ty wikingu!

Mieszko, ty wikingu! to pierwsza część serii Ale historia. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jak żyli ludzie przed wiekami, jak się ubierali, jakie mieli zwyczaje, to ta książka na pewno Was zainteresuje. Nawet jeśli nigdy nie przepadaliście za historią, po tej lekturze zapewne staniecie się jej pasjonatami.

Główny bohater Aleks oraz jego przyjaciele to postaci z przyszłości. Jak wszyscy nastolatkowie, chodzą do szkoły (i to nie byle jakiej). Żyją w czasach, w których na porządku dziennym są podróże w czasie. Nic zatem dziwnego, iż na lekcjach historii nauczyciel często zabiera ich na wycieczki do przeszłości. Zawsze przeżywają wtedy wspaniałe przygody. Podczas każdej wyprawy uczniowie muszą wykonać niecodzienne, skomplikowane zadania wymyślone przez zwariowanego historyka- pana Cebulę.  

Powieść Grażyny Bąkiewicz opowiada o życiu ludzi z okresu panowania Mieszka I. Można się z niej dowiedzieć w co się wtedy ubierano, co jedzono, czy jak obchodzono święta. Książka nie zawiera zbyt wielu dat i suchych faktów historycznych, za to pełna jest ciekawostek. Wydarzenia opisane są w lekki, przyjemny sposób i doprawione dużą dawką humoru.

Mieszko, ty wikingu! zainteresuje wszystkich, którzy lubią historię. Ale uwaga! Jeśli nie lubicie tej dziedziny wiedzy, miejcie się na baczności! Czytając tę książkę możecie, zupełnie niechcący, połknąć bakcyla historii! Dla mnie to publikacja, do której będę często wracał. Polecam i pozdrawiam. 
Wasz zaczytany nastolatek.
Udostępnij ten wpis

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.