niedziela, 7 maja 2017

SZKOŁA ŻON Magdalena Witkiewicz

Książka: Szkoła żon
Autor: Magdalena Witkiewicz
Wydawnictwo: Filia
Pięć kompletnie różnych kobiet. Pięć odmiennych życiowych historii i jedno niezwykłe miejsce- Zmysłowa Szkoła Żon. Właśnie tam spotkają się wszystkie bohaterki, by odmienić swoje dotychczasowe życie. Każda ma za sobą inne doświadczenia i każdej przyświeca odmienny cel. Wszystkie zaś pragną jednego- poczuć się pełnowartościową kobietą.
Ale po kolei. Najpierw przedstawię Wam owe panie. Julia- świeżo upieczona rozwódka. Kobieta inteligentna, wykształcona, piękna, zgrabna. Pomimo tylu przymiotów ducha i ciała została porzucona przez męża. Z Karolem łączyło ją głównie łóżko. Poza nim niewiele mieli ze sobą wspólnego, toteż w pewnym momencie małżonek postanowił zmienić ją na "nowszy model". Tym modelem okazała się być jego osobista asystentka. Podczas imprezy rozwodowej, którą w klubie urządziły dla Julii przyjaciółki, rozwódka wygrywa pobyt w ekskluzywnym SPA, czyli Zmysłowej Szkole Żon.
Jadwiga- pięćdziesięcioletnia nauczycielka, żona i matka dorosłej już córki. Cały jej świat kręci się wokół domu i rodziny. Zdaje sobie sprawę z licznych zdrad męża (choć ten myśli, że świetnie się kamufluje). Zmęczona życiem i obowiązkami lubi odpływać w krainę marzeń. Zaczytuje się w ognistych romansach, a nastrój poprawia sobie kilkoma lampkami wina. Gdy odkrywa kolejną "nową miłość" męża, postanawia zawalczyć o swoje małżeństwo i wykupuje trzytygodniowy pobyt w Szkole Żon.
Michalina- dziewiętnastoletnia barmanka i kelnerka. Niegdyś marzyła o zawodzie fryzjerki. Porzuciła jednak marzenia, szkołę i rodziców dla Misia. Rzeczony Miś to typowy troglodyta. Sensem życia Michaliny staje się zaspokajanie wszelakich potrzeb ukochanego. A Misiu ma wymagania, oj ma! Mężczyzna zapisuje dziewczynę na kurs w Zmysłowej Szkole Żon, by ta mogła "dokształcić się" w dogadzaniu mu.
Marta- prawniczka, żona, matka.  Obecnie na urlopie wychowawczym. Niegdyś piękna, szczupła gazela- dziś zaniedbana, młoda kobieta w rozmiarze XXL. Spokrewniona z właścicielką SPA, niemal siłą wypchnięta z domu i zaciągnięta na kurs.
I wreszcie ostatnia Ewelina- założycielka i właścicielka szkoły. Kobieta inteligentna, zadbana, aktywna. Perfekcyjna w każdym calu, urodzona businesswoman. 

Zmysłowa Szkoła Żon to wyjątkowo eleganckie miejsce, położone nieco na uboczu, wśród pięknych okoliczności przyrody. Trzytygodniowy kurs tutaj kosztuje fortunę. Ośrodek zapewnia wszelkie wygody i całą gamę atrakcji. Nic więcej Wam nie zdradzę. W każdym razie mogę zapewnić, iż pobyt od samego początku będzie dla kobiet sporym zaskoczeniem.

Powieść Magdaleny Witkiewicz jest napisana przyjemnym, lekkim językiem. Dobrze się ją czyta ponieważ akcja rozwija się od samego początku i jej tempo zostaje utrzymane aż do  końca. Nie ma przestojów i nudy, cały czas coś się dzieje. To książka dla kobiet, o kobietach. O przyjaźni, babskiej zazdrości i solidarności. I oczywiście o facetach. Po prostu, o życiu.
  
To było moje pierwsze spotkanie z prozą Magdaleny Witkiewicz. Nie znam jej twórczości i nie wiem, czy jej pozostałe publikacje są utrzymane w podobnym stylu. Autorka buduje powieść wokół powszechnie znanej prawdy, że piękną jest ta kobieta, która dobrze czuje się we własnej skórze. Banalne, prawdziwe i, zgodzicie się ze mną, niezbyt odkrywcze. A jednak ciągle trzeba kobietom o tym przypominać. Zwłaszcza, gdy akurat mają w życiu "pod górkę". Jestem absolutnie przekonana, iż publikacja ta znajdzie szerokie grono odbiorców i rzesze wielbicielek. Nie nudziłam się przy niej i z ciekawością czekałam na dalszy rozwój wypadków. 
Udostępnij ten wpis

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.