środa, 1 marca 2017

ZAGUBIENI (trylogia) Marcin Mortka

Książka: Zagubieni (trylogia) 
Autor: Marcin Mortka
Wydawnictwo: Zielona Sowa
W skład tej kosmicznej trylogii wchodzą trzy następujące części: Inwazja, Zwiad oraz Misja Ratunkowa. Wszystkie części są ze sobą ściśle powiązane i występują w nich ci sami bohaterowie. Akcja rozgrywa się we wszechświecie.Główni bohaterowie to dwunastolatek Dorian Tomlinson oraz jego siostra Zoe. Oprócz nich istotną rolę odgrywają Tommy Robbin, zwany Humbakiem, oraz Stord- agent Tajnej Służby, pochodzący z planety Tidoris. Dorian to energiczny, odważny chłopak o szalonych pomysłach. Pragnie zostać pilotem gwiezdnego myśliwca. Jego młodsza siostra Zoe jest spokojną, opanowaną dziewczyną o upartym, zaciętym i nieustępliwym charakterze. Niełatwo zdobyć jej zaufanie. Tommy jest niskim grubaskiem, który w szkole od razu został typową ofermą klasową.  Uwielbia informatykę, świetnie się uczy, a jego ulubiony przedmiot szkolny to astrofizyka. Stord z kolei, to rogaty przybysz z planety Tidoris, o szarej skórze i groźnym obliczu.


We wszystkich częściach trylogii młodzi bohaterowie walczą z Niszczycielami- organizacją terrorystyczną, która z pomocą tajemniczych przybyszów z kosmosu, Trytolian, chce przejąć władzę nad galaktyką. Niestety w pewnym momencie Niszczycielom udaje się porwać siostrę oraz matkę Doriana. Chłopiec będzie próbował uratować je za wszelką cenę...
Nie chcąc zdradzać całej fabuły, krótko przedstawię motyw przewodni każdej książki. W pierwszej części Dorian pomaga Straży Orbitalnej zniszczyć Instalację, która zablokowała łączność we wszechświecie. W drugiej części trylogii chłopiec będzie starał się uwolnić siostrę i matkę z rąk terrorystów, a w trzeciej natknie się na bezwzględnych Niszczycieli podczas szkolnej wycieczki do innego systemu gwiezdnego.

Wartka, szybko rozwijająca się akcja sprawia, iż czytanie tej trylogii staje się prawdziwą przyjemnością. Trylogię Zagubieni należy czytać w kolejności. Książki te na pewno spodobają się wszystkim młodszym nastolatkom oraz fanom filmów takich jak Gwiezdne Wojny czy Star Trek.
Udostępnij ten wpis

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.