poniedziałek, 20 marca 2017

WIĘCEJ NIŻ KLUB Paweł Beręsewicz

Książka: Więcej niż klub
Autor: Paweł Beręsewicz
Wydawnictwo: Literatura
Filip i Marek to rówieśnicy i koledzy z jednej klasy. Grają w lokalnym klubie piłkarskim Fruteks Pięknogóra. Filip to niewysoki, jasnowłosy dwunastolatek. Uwielbia piłkę nożną. Jego ulubionym klubem jest FC Barcelona, a piłkarskim idolem Leo Messi. Marek to brunet dopingujący Real Madrid i Cristiano Ronaldo. Tak jak Filip, świetnie gra w piłkę nożną.

Książka opowiada o klubie sportowym, który bierze udział w pewnym turnieju. Stawką jest gra na Stadionie Narodowym. Niestety firma sponsorująca klub, w którym grają chłopcy, popada w kryzys i przestaje opłacać trenera. Zawodnicy Fruteksu są zmuszeni do samodzielnych treningów. Na szczęście dość szybko znajduje się chętny, który za darmo chce trenować drużynę z Pięknogóry. Zatem w połowie rozgrywek nowym trenerem zespołu zostaje Jordi Eduardo Sabater- Hiszpan mający na swym koncie grę w tej samej drużynie co Messi. Fruteks Pięknogóra pod kierownictwem Jordiego wygrywa turniej. Natomiast w Filipie Rucińskim skaut Barcelony odkrywa niespotykany talent piłkarski. Zawodowi piłkarze przyglądający się grze chłopca uważają, że może z niego wyrosnąć napastnik tej samej klasy co legendarny Leo.

Czy Filipowi uda się dostać do słynnej i obleganej szkoły piłkarskiej w Katalonii? Czy chłopiec zdecyduje się na wyjazd do La Masii? Przeczytajcie i sprawdźcie sami. Wartka, szybko rozwijająca się akcja czynią z tej książki prawdziwy bestseller. Bohaterowie przedstawieni są w sposób bardzo realny, a opisy meczów napisane są po mistrzowsku. Tematyka na pewno zainteresuje nastolatków, szczególnie chłopców, którzy od małego marzą o karierze piłkarza. Więcej niż klub spodoba się dużym i małym fanom sportu.


Udostępnij ten wpis

1 komentarz :

  1. Mnie noga w żadnym razie nie interesuje i targetem też raczej nie jestem :D Ale fajnie wygląda, chłopcy pewnie chętnie po nią by sięgnęli ;)

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.