niedziela, 19 lutego 2017

Poznaję świat i kropka-super nowość dla dzieci

Książka: Poznaję świat i kropka! Dlaczego kurzu przybywa i czemu parzy pokrzywa.
Autor: Rafał Klimczak
Wydawnictwo: Skrzat
Druga część przygód niebieskiej Kropeczki, mieszkającej wraz z innymi zabawkami w pokoju sympatycznej Asi. Główna bohaterka pozostaje sobą, czyli małym, bystrym i ciekawskim stworzonkiem patrzącym zdumionymi oczyma na świat dookoła. Tym razem mali czytelnicy odkryją wraz z nią czym są włosy i do czego służą one ludziom oraz zwierzętom. Poznają bliżej przyczyny uczulenia na kurz, obieg wody w przyrodzie  (łącznie z tym, jak powstaje kropla deszczu) i jej zastosowanie w codziennym życiu. Kropka i jej przyjaciele porównają budowę ołówka i długopisu, a także wyjaśnią zasadę działania tego ostatniego. Odkryją, czy niebo rzeczywiście jest niebieskie i dlaczego pokrzywa parzy. Na końcu książeczki, podobnie jak w pierwszej części, znajdziecie sekcję CIEKAWOSTKI, a w niej krótkie, skondensowane wyjaśnienia dotyczące poruszonych wcześniej tematów.

Publikacja w żaden sposób nie odbiega od swojej poprzedniczki, mamy identyczną budowę (trzy główne, dość długie rozdziały plus końcowe podsumowanie) oraz tę samą, przyjazną szatę graficzną.

Druga część jest równie dobra i interesująca jak pierwsza. Wszystko napisane miłym dla oka i ucha językiem, no i oczywiście dostosowane do wieku dzieci. Nie jest to nudna publikacja popularno-naukowa, lecz zbiór pozytywnych, ciekawych historyjek z życia pluszowych mieszkańców pewnego dziecięcego pokoju, w które subtelnie wplecione zostają podstawowe informacje z zakresu przyrody.

Mój syn uwielbia obie książeczki o przygodach Kropki i często prosi o ich powtórne przeczytanie. Cieszę się, że druga część nas nie zawiodła i prezentuje ten sam, wysoki poziom. Cóż mogę dodać? Chyba tylko tyle, że czekamy na kolejną odsłonę przygód małej bohaterki.

Udostępnij ten wpis

2 komentarze :

  1. Zapowiada się bardzo ciekawie. Powodzenia w rozkręcaniu stronki:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję i zapraszam do kolejnych odwiedzin.

      Usuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.