niedziela, 22 stycznia 2017

SUPERZWIERZAKI R. Martin, G. Plantevin

Książka: Superzwierzaki
Autorzy: R. Martin, G. Plantevin
Wydawnictwo: BabarybaSuperzwierzaki to super książka dla dużych i małych czytelników. Opisano w niej dwadzieścia dziewięć niezwykłych zwierząt. Niezwykłych- jako, że jawią się one w roli superbohaterów (nie zawsze pozytywnych) dysponujących niespotykanymi i intrygującymi mocami.

Spośród niezliczonej ilości ziemskich stworzeń autorzy starannie wybrali niewielką grupkę i to jej poświęcili stronice książki. W tym wyselekcjonowanym gronie znaleźli się między innymi: krokodyl, żarłacz biały, hipopotam, waran, skorpion, kangur, ptasznik, pirania, murena, szczur, ośmiornica oraz kobra. Oprócz podstawowych faktów dotyczących danego gatunku, takich jak: wielkość, waga, długość życia czy maksymalna prędkość poruszania się, poznajemy także ich unikalne cechy oraz zdolności- i to one stanowią clue publikacji. Superdzieciństwo, supermoc, supersztuczka, superprzysmak czy superwada to tylko niektóre kategorie/ podrozdziały pozwalające czytelnikowi na odkrycie fascynującego świata fauny.

Z tej książeczki dowiecie się dlaczego słonie mają skłonność do alkoholu, czy lwy są leniwe, ilu ludzi potrafi uśmiercić swym jadem kobra, w czym przejawia się inteligencja ośmiornicy, czy żarłacza białego łatwo wprowadzić w stan hipnozy, jak sprytnie samice żółwia zacierają ślady po porodzie, czy wreszcie jak niezwykła jest ślina wampira (zawiera drakulinę- substancję zapobiegającą krzepnięciu krwi). To tylko skromna namiastka informacji zawartych w tejże publikacji. Zwięzłym, podzielonym na krótkie fragmenty opisom towarzyszy rozbudowana szata graficzna ( ilustracje- szkoda, że nie ma zdjęć!).

Superzwierzaki to kopalnia wiedzy i superciekawostek dla dzieci w różnym wieku. Zainteresuje starszego przedszkolaka, jak i ucznia kończącego szkołę podstawową.
Udostępnij ten wpis

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.