10:03

Co cyka w zegarze? Jak powstają kalendarze?- dla ciekawskich.

Książka: Poznaję świat i kropka! Co cyka w zegarze? Jak powstały kalendarze?
Autor: Rafał Klimczak
Wydawnictwo: Skrzat


Nadeszła zima. Joasia, Kropeczka i reszta przyjaciół podziwiają piękny krajobraz, cały otulony białym puchem. Uśpione drzewa wyglądają dostojnie. Okryte śniegiem, czekają na przyjście wiosny. Gdzieniegdzie widać lodowe sople, które skrzą się w słońcu niczym diamenty.
Ten niesamowity widok jest dla gromadki przyjaciół punktem wyjścia do rozmowy na temat wody i jej niezwykłych właściwości. Młody czytelnik dowiaduje się, między innymi, jak powstaje pokrywa lodowa na stawie i jak fundamentalne ma ona znaczenie dla wszystkich, żyjących w nim organizmów. Prawa natury i następujące po sobie pory roku kierują myśli bohaterów książeczki oraz dzieci w kierunku czasu. Dlaczego minuta ma 60 sekund? Jak dawniej mierzono czas? Co cyka w zegarze? Czy rok zawsze miał 12 miesięcy? Dlaczego urodziny co roku przypadają w innym dniu tygodnia?

Pytań i odpowiedzi znajdziecie w tej książeczce bez liku. Każdy maluch będzie mógł zaspokoić swoją ciekawość, a rodzic, zamiast głowić się nad odpowiedziami, może spokojnie zdać się na Rafała Klimczaka i jego publikację. Czytając moim dzieciom tę książeczkę, sama odświeżyłam swoją wiedzę i przypomniałam sobie jak fascynującym zjawiskiem może być widok ośnieżonego, śpiącego drzewa. My dorośli, w codziennym pędzie, często zapominamy o tym, co najważniejsze. Czasami fajnie jest posłuchać dziecka, jego spostrzeżeń, pytań i zatrzymać się na chwilkę, by zobaczyć niesamowity świat wokół nas. Rafał Klimczak potrafi wspaniale zainspirować maluchy, pokazać cuda przyrody w taki sposób, że tablety i gry komputerowe przegrywają w starciu o uwagę dziecka. 

Co cyka w zegarze? Jak powstają kalendarze? to kolejna książeczka o przygodach Joasi i Kropki, która zachwyciła moich synów. Rafał Klimczak stopniowo, łagodnie i z humorem wprowadza młodych czytelników w świat nauki. Mało tego, swoimi publikacjami wychowuje pokolenie świadomych ludzi, szanujących przyrodę, doceniających jej piękno i dbających o to wspólne dobro. Język, którego używa autor jest prosty i zrozumiały, choć dotyka dość skomplikowanych zjawisk. Rafał Klimczak przedstawia wszystko w tak ciepłej i przyjaznej formie, że tę książeczkę po prostu chce się brać do ręki i czytać. Sprzyja temu również oprawa graficzna publikacji. 

Co cyka w zegarze? Jak powstają kalendarze? to kolejna, znakomita pozycja z serii Poznaję świat i kropka! Moje dzieci nie mogły się od niej oderwać. Autorowi gratulujemy pomysłów i zazdrościmy wiedzy oraz talentu. Czekamy na więcej!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © W Molikowie , Blogger