środa, 26 lipca 2017

Zakręcona i niesztampowa książka dla dzieci od wydawnictwa Poradnia K

Książka: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek
Autor: Justyna Bednarek
Wydawnictwo: Poradnia K
Najbardziej zakręcona i zwariowana książka jaką kiedykolwiek czytałam. A jej autorka, Justyna Bednarek, udowadnia, że wyobraźnia faktycznie nie zna granic.

Czy zdarzyło się Wam kiedykolwiek mieć problemy ze skarpetkami? Wiecie co mam na myśli? Porzucone (najczęściej brudne) na koloniach i obozach, zaginione w akcji (czyli podczas prania), złożone nie do pary. A czy zastanawialiście się, co dzieje się z zagubionymi skarpetkami? Jak samotne i opuszczone muszą się czuć bez swojej brakującej prawej bądź lewej bliźniaczki? Jak przeżywają nudny pobyt w koszu z brudną bielizną, gdzie panuje tłok i harmider? Jeśli los skarpetek nie jest Wam obojętny, koniecznie przeczytajcie książkę Justyny Bednarek.

Opatrzona zabawnym wstępem i epilogiem publikacja składa się z dziesięciu opowiadań. Każde z nich przedstawia historię samotnej, porzuconej skarpety, która postanawia na nowo, w pojedynkę, rozpocząć swoje życie. Spragnione zmian skarpety, tajemnymi dziurami oraz mrocznymi korytarzami, wydostają się z domu i szukają własnego miejsca na ziemi oraz sensu istnienia. Chcą się wybić, być potrzebne i, po prostu,  zostać dostrzeżone. I tak jedna z nich zostaje gwiazdą popularnego serialu telewizyjnego, druga odnajduje się w roli mysiej mamy, trzecia zostaje politykiem walczącym o lepsze jutro. Jeszcze inna wybiera karierę prywatnego detektywa i tropi bezczelnego złodzieja ciasteczek. Czym zajęły się pozostałe bohaterki? Jaki spotkał je los? Dowiecie się, gdy przeczytacie tę oryginalną książkę. 

Opowieści o skarpetkach są abstrakcyjne, zaskakujące i wzruszające. Książka Justyna Bednarek uruchamia dziecięcą wyobraźnię, a pomagają w tym fantastyczne i niebanalne ilustracje Daniela de Latour. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek to propozycja dla starszych przedszkolaków. Zapewniam jednak, że również uczeń szkoły podstawowej chętnie zapozna się z tą niesztampową publikacją. A to ze względu na wyjątkowość tych opowieści, ich kreatywność, humor oraz wyjątkową wrażliwość. Gorąco polecamy, ja i mój Młodszy Molik.
Udostępnij ten wpis

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.